Results

Congratulations to all the Award Winners for 2017/2018 season! The results are:

Short Course Triathlon

Female
  1. Penny Nevill
  2. Jess Lees
  3. Vanessa Johnson

Male

  1.  Michael Pratt
  2. Caleb McInes
  3. Ben Pittard

Long Course Triathlon

Female
  1. Kelly Stevenson
  2. Ange Barnett
  3. Vanessa Johnson

Male

    1. Pierre Gouws
    2. Ivan Dennis
    3. Ciall Rogers

Open water Swim

Female
    1. Fran Johnson
    2. Kelly Stevenson
    3. Cassandra Coulson

Male

  1. Nigel Fanning
  2. Marc Hardy
  3. Lloyd

 

Triathlon

Year

1st Female

1st Male

2017-2018

Penny NevillePierre Gouws

2016-2017

Jo Ryn Tan

Michael Pratt & Marc Hardy

2015-2016

Elizabeth Gosper

Hugh Allen

2014-2015

Elizabeth Gosper

Peter Treppo

2013-2014

Jo Ryn Tan

Michael Pratt

2012-2013

Penny Brown

Peter Treppo

2011-2012

Penny Hosken

Matt Stacey

2010-2011

Karen Hill

Peter Treppo

2009-2010

Kirsten Norden

Michael Pratt

2008-2009

Bev Thomas

Michael Pratt

2007-2008

Kirsten Norden

Michael Pratt

2006-2007

N/A

Michael Pratt

2005-2006

Belinda Slee

N/A

2004-2005

Kellie Williams

Michael Pratt

2003-2004

Bev Thomas/Bridget Officer

Michael Skerritt

2002-2003

N/A

N/A

2001-2002

N/A

Peter Treppo

2000-2001

N/A

Peter Treppo

1999-2000

Kate O'Keefe

Michael Pratt

1998-1999

Michele Donegan

Michael Pratt

1997-1998

Gaye Fairbrother

Michael Pratt

Duathlon

Year

1st Female

1st Male

2016

Caitln Wade

Michael Pratt

2015

Caitlin Wade

Michael Pratt

2014

Jo Ryn Tan & Caitlin Wade

Jamie Black & Michael Pratt

2013

Nadiele Klob

Michael Pratt

2012

N/A

Michael Pratt

2011

N/A

Jamie Black

Open Water Swimming

Year

1st Female

1st Male

2016 - 2017Fran JohnsonNigel Fanning
2015 - 2016Fran JohnsonNigel Fanning
2014 - 2015Fran JohnsonMarc Hardy
2013 - 2014Fran JohnsonArcher Talbot
2012 - 2013Penny HoskenJoe Gandy
2011 - 2012Danae BenjaminJoe Gandy
2010 - 2011Michelle WardBruce Allender

Honour Boards

For the Honour Boards of previous years, click here.(Link TBA)